Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Program Committee and Reviewers

Alan Winfield (UWE Bristol)  

Amanda Sharkey (University of Sheffield)  

Anco Peeters (Ruhr-University Bochum)  

Anne Gerdes (University of Southern Denmark)  

Arto Laitinen (Tampere University)  

Astrid Weiss (TU Wien)  

Autumn Edwards (Western Michigan University)  

Benjamin Kuipers (University of Michigan)  

Cathrine Hasse (Aarhus University)  

Chad Edwards (Western Michigan University)  

Charles Ess (University of Oslo) 

Christian Tornau (University of Würzburg) 

Christina Vestergaard (Aarhus University)  

Damien Williams (Virginia Polytechnic Institute and State University) 

David Gunkel (Northern Illinois University)  

Deborah Johnson (University of Virginia) 

Eleanor Sandry (Curtin University)  

Erika Kerruish (Southern Cross University)  

Felix Lindner (Ulm University)  

Fiorella Battaglia (LMU Munich)  

Frank Esken (University of Applied Sciences Europe) 

Hans Bernhard Schmid (University of Vienna)  

Herman T. Tavani (Rivier University) 

Ibo van de Poel (Delft University of Technology) 

Jaana Parviainen (Tampere University)  

James Wright (University of Sheffield) 

James Young (University of Manitoba) 

Jamie Wallace (Aarhus University) 

Jason Borenstein (Georgia Tech School of Public Policy) 

Jedediah Allen (Bilkent University)  

Jens Christian Bjerring (Aarhus University) 

Johanna Seibt (Aarhus University) 

John Danaher (NUI Galway) 

Josh Gellers (University of North Florida) 

Karolina Zawieska (De Montfort University)  

Kerstin Fischer (University of Sourthern Denmark 

Lasse Blond (Aarhus University)

Luis de Miranda (Örebro University)  

Luisa Damiano (University of Messina)

Mads Jensen (Aarhus University) 

Mads Rosendahl Thomsen (Aarhus University)  

Malene Flensborg Damholdt (Aarhus University) 

Marco Nørskov (Aarhus University) 

Mark Bickhard (Lehigh University) 

Mark Coeckelbergh (University of Vienna) 

Markus Vincze (TU Wien)  

Martin Cunneen (University of Limerick)  

Matthias Rath (Ludwigsburg University of Education)  

Michael Filzmoser (TU Wien) 

Michael Guihot (Queensland University of Technology)  

Migle Laukyte (Pompeu Fabra University)  

Morten Dige (Aarhus University) 

Nicolas Suzor (Queensland University of Technology) 

Oliver Bendel (FHNW University of Applied Sciences and Arts) 

Paul Dumouchel (Ritsumeikan University) 

Peter Kahn (University of Washington) 

Raffaele Rodogno (Aarhus University) 

Raul Hakli (University of Helsinki) 

Rhiannon Firth (University of Essex)  

Robert Sparrow (Monash University)  

Ryuji Yamazaki-Skov (Osaka University) 

Sabine Theresia Koeszegi (TU Wien) 

Satomi Sugiyama (Franklin University Switzerland) 

Selmer Bringsjord (Rensselaer Polytechnic Institute) 

Sladjana Nørskov (Aarhus University) 

Ulrik Nissen (Aarhus University) 

Víctor Fernández Castro (University of Toulouse)  

Zachary McDowell (University of Illinois)